2019 Yılı Dekorasyon Trend Tahminleri

2019 Yılı Dekorasyon Trend Tahminleri

2019 yılına yepyeni bir adım attığımız bu günlerde, artık hayatımızda yeniliklere yavaş yavaş yer açabiliriz, değil mi? “Kendinizi bol bol mutlu edin” bu mottoyu sene boyunca kendinize hatırlatın ve yeniliklerle birlikte kendinize güzel enerjiler katın!

Konforlu ve samimi bir ev hissi, insanı her zaman daha mutlu ve huzurlu kılar. Bu yüzden en çok vakit geçirdiğiniz yaşam alanlarınızı tazelemek, eskinin enerjisinden arınmak için harika bir yıl sizi bekliyor. Sizin için dekorasyonunuza ilham olacak 2019 yılı dekorasyon önerilerini hazırladık, hadi gelin birlikte yaşam alanınızın havasını değiştirecek trendlere göz atalım!

Maskülen ve Feminen Detaylar

Gösterişli detaylar, sert çizgilerle bütünleşecek! Karakteristik duruşu ile maskülen bir stile sahip deriler, bu yıl feminen bir etki katacak altın, gümüş ve parlak yüzeylerin şık harmanı ile karşımızda olacak. Örneğin, gold bir avizenin altına konumlandıracağınız deri kanepe kombini, yaşam alanlarınıza maskülen ve feminen ikilisinin güçlü enerjisini yansıtacaktır. Oldukça şık ve kuvvetli bir ikili olan bu önemli stil harmanı, bu yıl kendinden çokça söz ettireceğe benziyor.

Daha Çok Ahşap

Doğallığı simgeleyen ahşap, bu yıl da evimize sıcak ve samimi bir hava katmaya devam edecek. Zamansız ve çok yönlü bir malzeme olan ahşap, modası hiçbir zaman geçemeyecek trendlerdendir. Sıklıkla salonda kullandığımız ahşap detayları, bu sene mutfağa ve banyoya taşıyacağız. Ahşap sehpa, ahşap TV Ünitesi, ahşap sandalye gibi ahşap formlu mobilyaların yanı sıra, ahşap mutfak dolabı gibi daha büyük parçalar, 2019 yılında mutfağınıza rustik ve modern tarz katmaya hazırlanıyor.

Backsplashes Modası

Mutfakta yemek hazırlarken, göz zevkinizden asla ödün vermeyin! Banyo ve mutfaklar, çoğu zaman bir evi dekore ederken en son plana atılan bölümlerinden oluyor. Bu yüzden “backsplashes” ile 2019’da harika bir mutfak dekorasyonuna pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz. Tezgâh ile mutfak dolabı arasındaki duvara uygulanan backsplashes’ler desen ve renkleri ile mutfağınızın tüm havasını ufak bir dokunuşla değiştirecek güce sahiptirler. Kolay temizlenmesi de mutfakta pratikliği sevenlerin en çok tercih edeceği önemli sebeplerden! Burada ufak bir tüyo verelim; mutfak dekorasyonlarına hareketli bir ambiyans katacak geometrik desenler, 2019 yılının en çok tercih edilecek Backsplashes desenleri arasında yerini alacak, bizden söylemesi.  


Boho Stil Geri Mi Dönüyor?

Rahatlığın ve salaşlığın hâkim olduğu Bohem stili 2019 yılında geri duracak gibi duruyor. Etnik çizgilerin, zıt renklerin harmanı ile kafa karıştırıcı gibi görünse de sıra dışı olan bu stil, aslında pek çok insan için yaşam tarzıdır. “Karıştır, eşleştir ve yakıştır!” mottosuna sahip boho stil, diğer yıllara göre ufak bir değişikle evimizdeki yerini alacak; parlak detaylar ve biraz düzen! Karmaşık görünümünden ziyade, bu yıl daha düzenli bir imaj yaratacak boho stili, parlak ve modern detaylarla harmanlanarak yaşam alanlarınızda oldukça ilgi çekecek.


Modern Lacivertin Hâkimiyeti

2019 oturma odası dekorasyon trendlerinde öne çıkacak renk, modern koyu lacivert! Siyaha çalan edası ile koyu lacivert rengi, salonunuza büyüleyici bir etki kazandıracaktır. Ayrıca kolay kombinlenebilen bu renk, nane yeşili ya da pembe renk tonları ile bir araya geldiğinde yaşam alanlarınıza modern ve taze bir ambiyans katacaktır. Geleneksel ve zamansız özelliği ile koyu severlerin en çok tercih ettiği siyah renk, bu yıl tahtını koyu laciverte bırakacak. Bu yüzden evinize aksesuar alırken, bu detayı mutlaka göz önünde bulundurun!

Zarif Kadifeler

Her zaman zarif ve şık kadifeler, evinizin en naif yerinde kendini gösterecek! 2019 ev dekorasyonu trendleri arasında gösterilen kadifeleri de bu yıl bir parça daha fazla göreceğiz. Tabii bu kez kadifelerin diğer senelere göre daha minimal bir havası olacak. Örneğin, şık ve modern bir kanepe üzerinde hemen kendini fark ettirecek kadife kırlent gibi… Yani oturma odanızda kafanızı nereye çevirseniz kadifenin hakimiyeti yerine, daha narin detaylarda kendilerini göreceğiz.

BlogBottomBannerV2