5 Adımda Çalışma Masanızı İlham Verici Bir Boyuta Taşıyın

5 Adımda Çalışma Masanızı İlham Verici Bir Boyuta Taşıyın

İster ofis ister çalışma odası! Hepimizin iyi bir iş çıkarması ya da verimli ders çalışması için ilham verici çalışma masasına ihtiyacı var! Sizce de öyle değil mi? Hadi, ofise gitmek için can atacağınız, ders çalışmayı keyifli bir hale getirecek çalışma masası dekorasyonu fikirleri ile monotonlaşan hayatınıza biraz hareket katalım! Çalışma masanızı ilham verici bir boyuta taşımak için 5 adım yeterli;

  1. Masanın Aydınlık Olanı Makbul

İlk adımımız aydınlık bir masa olsun dedik. Her zaman pencereye yakın bir bölümde çalışma masasını konumlandırabilecek kadar şanslı olamayabiliriz. Bu yüzden kendi ışığımızı kendimiz ayarlamamız gerekebilir. Klasik çalışma masası lambalarından ziyade, formu ile hem dekorasyonunuzu süsleyecek hem de tarzınızı yansıtabileceğiniz sıra dışı masa lambalarıyla motivenizi arttırabilirsiniz. Masa lambası dışında, mum ve led ışıklandırmalar ile çalışma masası dekorasyonunuzu farklılaştırabilirsiniz. Led ışıklandırma sizce de çok havalı bir fikir değil mi? cool

  1. Post-it’ten Çok Daha Fazlası

Kırtasiyede görünce ihtiyacımız olmasa da görünce mutlu olup aldığımız yapışkanlı kâğıtlara masanızda yer açma zamanı! Renkli ve eğlenceli formlara sahip post-it’ler unutkanlığa son veriyor. Her daim gözünüzün önünde olmasını istediğiniz önemli bilgiler, aslında masanızı süsleyebilir! Hatta bu renk renk post-it’lere motive edici mottolar yazarak ilgi çekici bir masa görünüme sahip olabilirsiniz.

  1. Kutu Kutu Düzen

Çalışma masanızda düzeni sağlarken, dekorasyonunuzu da unutmayın! Aslında bölmeli kutu dosyalar, masadaki kalabalık görünüme son veren hayat kurtarıcı ofis malzemelerinden olsa da, desenleri ile çalışma masası dekorasyonunuzun stilini belirleyen detaylardandır. Mesela kaset şeklindeki bir dosya masanızı bir anda 80’lere taşıyabilir. Kulağa hoş geliyor, değil mi?

  1. Anılaaar

En özel anları ölümsüzleştirdiğimiz fotoğraflarla masanıza, o güzel günleri davet edin! Baktıkça sizi mutlu edecek fotoğraf kareleri, çalışırken motivenizi arttıracak keyifli ayrıntılardır. Eğer çerçeveler yetmez diyorsanız, şimdilerde moda olan arkası yapışkanlı polaroid fotoğrafları masanızın üstüne yapıştırarak sıra dışı bir çalışma masasına sahip olabilirsiniz.


  1. Ofis Gereçleri Olmadan Asla

Ofis gereçleri belki de başlı başına motive arttıracak, çalışma alanınızın havasını farklılaştıracak en önemli detaydır. Kalemliklere, masaüstü setlere, evrak raflarına, kalemlere ve daha pek çok ihtiyacınız olan ofis malzemesi seçimine iyi karar vermelisiniz. Gün içinde sıkça kullanılan ofis gereçleri, her şeyden önce masaya düzen getirecektir. Önemli olan nasıl bir ofis gereci seçeceğiniz… Örneğin; tetris şeklindeki hesap makinesi, topuklu ayakkabı forumuna sahip bantlık gibi sıra dışı tasarımlara sahip ofis gereçleri, baktıkça sizi mutlu edecektir.

BlogBottomBannerV2