5 Dakikada Evinizin Havasını Değiştirecek 5 Dekorasyon Önerisi

5 Dakikada Evinizin Havasını Değiştirecek 5 Dekorasyon Önerisi

“Dekorasyonumdan sıkıldım, artık değişiklik istiyorum!” Yenilenmeye, kısıtlı bütçeniz engel değil! Ufak eklemeler, evinizin havasını değiştirmeye yeter de artar da! Siz yeter ki isteyin! Uzun zamandır aynı mobilyalarla, aynı dekorasyonla yaşamak bir zaman sonra bir hayli bunaltıcı olabiliyor. “Her şey para değil!” Bütçenizi yormayacak, ufak tefek eklemeler ile yaşam alanlarınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Nasıl mı? Sizin için bütçenizden ve vaktinizden çok fazla harcamadan sadece 5 dakikada evinizin havasını değiştirecek 5 dekorasyon önerisi belirledik!  

  1. Biraz Derinlik Kazandıralım

Aynaları bu kez süslenmek için değil, derinlik katmak için kullanacağız. Ufak yansıma oyunları ile dekorasyonunuzu biraz daha büyük gösterebilirsiniz. Salon duvarınıza konumlandıracağınız geniş dekoratif ayna ile pencerenizden içeri süzülen doğal ışığı harmanlayarak, oturma odanızda fazladan derinlik kazandırabilirsiniz. Tek parçalı ve büyük bir ayna tercih etmenizde yarar var. Tabii parçalı ve şekilli dekoratif ayna modellerini tercih ederek de, duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Özellikle dar alanlarınızı geniş bir mekân hissi yaratan bu aynalar, aynı zamanda dekorasyonlarınızı da yenileyecektir. Bu nedenle evinizi yenilemek için attığınız bu adımda, ayna seçiminizi ilk sıraya alın!

  1. Takımdan Vazgeçin

Oturma gruplarınızı dağıtın, kuralları aşın! Koltuk takımlarının etrafa verdiği uyum her ne kadar düzenli ve ferah olsa da, bu fikri değiştirelim. Koltuklarınız aynı model olmak zorunda değil… Daha renkli tekli koltuk modeliyle, koltuk takımlarınızı birbirinden ayırın. Stil farklılıkları evinize yeni bir ambiyans getirecektir. Örneğin; modern ve sıradan koltuk takımınızın çaprazına konumlandıracağınız ekose berjer “huzurlu bir köşe” izlenimi oluşturacaktır. Eğer bütçeniz, koltuğunuzu kaplatmaya uygun değilse, daha ekonomik bir çözüm için, kanepenizin üzerine renkli koltuk şallarını konumlandırabilirsiniz. Ufak bir detay daha verelim; renkli ve sandıklı puflarla hem dekorasyonlarınızda fazladan kullanım ve oturum alanı oluşturabilir hem de konforlu bir yenilik katabilirsiniz.

  1. Pratiklik mi Şıklık mı?

Tabii ki ikisi de! Pratiklik ve şıklık bir araya gelince ondan vazgeçmek kolay kolay pek mümkün olmuyor. Tıpkı zigon sehpalar gibi. Özellikle misafirler gelince koltuğun yanında gizlenmiş zigon sehpalar tüm endamlarıyla salonun ortasına gelip boy gösterir. Zigon sehpaları gizlemeye son! Artık zigon sehpa takımınızı göze çarpan bir köşeye konumlandırma zamanı! Yuvarlak hatlı zigon sehpa modelleri, salonunuza hem modern bir hava katacaktır hem de yerden tasarruf sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken ufak bir ayrıntı, zigon sehpalarınızı iç içe geçirip kaldırmayın, aksine büyükten küçüğe hafiften iç içe geçirip üzerine de dekoratif objelerinizi konumlandırın.

  1. Farklılığınızı Yansıtın

Yemek saatlerinize biraz renk getirelim, ne dersiniz? Yemek masası takımınızın tarzı ne olursa olsun, sandalyelerinizi farklı renge boyayın ya da kumaşlarını değiştirin. 6 kişilik yemek masanızın birbirleriyle aynı olan sandalyelerinin renk ve stilini birbirinden ayırırsanız, mekânlarınıza daha renkli ve cool bir görünüm ekleyebilirsiniz. Hatta renk ve kumaş değiştirmekle kalmayın, klasik sandalyenizin yanına rustik ve modern bir sandalye konumlandırın. Bu değişiklik aynı zamanda ev halkının da oldukça ilgisini çekecektir. Yemek masanıza daha dolu dolu bir görünüm katmak için de dekoratif obje modellerinizi fazlalaştırın!  

  1. Pencerenizi Süsleyen Bir Perdeniz Var mı?

Ev döşerken nedense hep sabit kuralları izleriz, çerçevenin pek dışına çıkmayız. Perde seçimi de bunlardan biri. Genellikle, beyaz klasik tül perdelerle kombinlediğimiz, iki yanına ayırdığımız renkli fon perdeler ile eve renk katmaya çalışırız, değil mi? Eğer yaşam alanlarımızda yenilik istiyorsak, şu klasik perdeleri değiştirelim! Değişen zevkler, trendler ve teknolojilerle birlikte gelişen perde modellerinin içinden çıkmak doğrusu pek mümkün değil. Bizim size önerimiz; şu aralar çok trend olan perde modellerinden dijital baskılı perdeleri tercih etmeniz. Desenleri ile tablo edası taşıyan perdeler dekorasyonlarınıza sanatsal bir görünüm eklerken, uygun fiyatları sayesinde ekonomik bir şekilde yaşam alanlarınızı yenilemenizi sağlayacaktır. 

BlogBottomBannerV2