Acilen Bir Kahve Makinesine İhtiyacınız Olduğunun 7 Sinyali

Acilen Bir Kahve Makinesine İhtiyacınız Olduğunun 7 Sinyali

Bir fincan kahve için bahanemiz bol olsun! Pek çoğumuz için kahve içmek adeta bir yaşam biçimi haline geldi. Hatta çevrenizdeki arkadaşlarınız henüz kahve içmeden güne başladığınızı mimiklerinizden bile anlıyor olmalı! Peki, sizce de artık dışarıda kahveye harcadığınız paradan ve zamandan tasarruf edip, bahanelerinize ortak olacak, mutfağınızda göz dolduracak harika bir kahve makinesi alma zamanı gelmedi mi? Acilen kahve makinesine ihtiyacınız olduğunun 7 sinyalini sizin için belirledik!

  1. Sensiz Sabahlar Olmaz

Yoğun bir gün sizi bekliyor! Özellikle kış mevsiminde uyanmak, sıcacık yataktan çıkmak bir hayli zor doğrusu. Bir de üstüne yorgunluk eklenince, alarmı en az 5 kez ertelemek kaçınılmaz son! Bu durumda insan bir kahve makinesi aramıyor değil hani! Düşünsenize, siz ayılma sürecinizi tamamlamaya çalışırken, akşamdan saatini kurduğunuz filtre kahve makinanız sımsıcak, buram buram kahvesi ile hali hazırda sizi bekliyor! Gerçekten inanılmaz büyüleyici bir an…

  1. Akşama Koyu Sohbet Var

En yakın arkadaşlarınızla dışarıda buluşmak eminiz ki çok keyiflidir, fakat insanın evi gibi rahat rahat oturup saatlerce muhabbet edebileceği, gülebileceği, ağlayabileceği samimi bir ortam her zaman kolay bulunmuyor. Evde buluşma fikri bizce de gayet sıcak bir fikir! Peki, içecek ikramı ne olacak? Gece uzun, konuşulacak bir sürü konu varken esneyen bir arkadaş olmak istemezsiniz herhâlde? İşte tam da bu durumda sizin kahve makinesine ihtiyacınız var. Makinenizin düğmesine basın, kupalarınızı doldurun, sohbetten geri kalmayın!

  1. Yemek Sonrası Keyfi Ne Paklar?

“Leziz bir yemekten sonra bu keyfi ancak Türk kahvesi paklar!” diyenlerden misiniz? Sofradan kalkarken “Türk kahvesi içeriz, değil mi?” sorusuyla eğer sizin de içinizde kelebekler uçuşuyorsa, siz tam bir kahve tutkunusunuz! Sofra toplanırken, yorulmadan kahveniz önünüze gelsin istiyorsanız, Türk kahvesi makinesi ile zamanınızı daha pratik bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Üstelik kalabalık misafirler olunca, cezvede kahve pişirmek biraz zahmetli oluyor. Hâlbuki iki cezveli Türk kahvesi makineleri ile ister şekerli ister sade birkaç kişiye aynı anda bol köpüklü kahve hazırlayabilirsiniz.   

  1. Yağmurlu Havaların Vazgeçilmezi

Bugün izin gününüz, dışarıda deli gibi yağmur var. Biraz keyif yapmak sizin de hakkınız, değil mi? Yağmurlu havalarda yapılabilecek en güzel aktivite güzel bir film izlemek ya da sürükleyici bir roman okumak olsa gerek. Tabii bunun yanında bir de size eşlik eden büyük bir kupa aromalı bir filtre kahveniz varsa, değmesinler keyfinize!

  1. Her Şey İnstagram ile Başladı

Birbirinden güzel kahve fotoğrafı paylaşımları ile iyi bir İnstagrammer olma yolunda mısınız? Öyle ise sizin bu tutkunuzu pekiştirecek, her türlü kahveyi yapabileceğiniz espresso makinesi alma zamanınız gelmiş demektir. Latte, cappuccino, mocha ve daha pek çok kahve çeşidini evinizde yapıp, birbirinden şık kupa ve fincanlarla yapacağınız sunumlar, İnstagramınızda oldukça ilgi çekecektir. Tam da bu yazıda bir aydınlanma yaşayıp “Acaba kahve makinesi fiyatları ne durumda?” diye düşünenler için ufak bir bilgi verelim; dışarıda kahve çeşitlerine ayırdığınız bütçenizden tasarruf etmek için, uygun fiyatlı kahve makinesi almanız hem daha sağlıklı hem de daha hesaplı olacaktır.

  1. Eve İş mi Getirdiniz?

Mesailer yetmiyor! Sık sık daha konforlu ve sakin kafa ile çalışmak için işinizi eve getiriyorsunuz. Rapordu, sunumdu derken işler bitmiyor ama esnemeye başladınız bile! Özellikle evinizde “bana bi’ kahve yapsana?” diyebileceğiniz biri yok ise, en büyük yardımcınız filtre kahve makinesi olacaktır. Siz maillerinize göz gezdirirken, tek bir tuş ile her daim sımsıcak kahveniz eliniz altında olacak! Üstelik son zamanlarda model ve renkleriyle göz dolduran kahve makinesi modelleri de mutfağınızın en çok göze çarpan elektrikli mutfak aletlerinden biri olacak!  

  1. Neden Kahve Makinem Yok?

Bu yazıyı okurken, burnunuza kahve kokusu geldiğini hissediyorsanız, “neden kahve makinem yok?” sorusunu kendinize sorar olduysanız, bizce kesinlikle kahve ihtiyacınızı ve tutkunuzu karşılayacak bir makine alma zamanı geldi de geçiyor bile! Çay makineleri kadar bir ihtiyaç olan ve hayatınıza pratiklik katacak kahve makinesi çeşitleri için gördüğünüz üzere bahaneler bitmez, her eve şart!

BlogBottomBannerV2