Ankastre Set Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Ankastre Set Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Her mutfağın önemli ihtiyaçlarından biri de ankastre setlerdir! Gelişen teknolojilerle birlikte set üstü beyaz eşyalar, artık yerini ankastre setlere bıraktı. Yeni yapılan evlerin mutfak dekorasyonları ankastre setlere göre özel olarak tasarlanır oldu. Peki, ankastre set hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Ankastre set seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Yeni evlenecek çiftlere ve mutfaktaki beyaz eşyalarını yenilemek isteyenlere rehber olacak cevaplarımızla tüm sorularınız yanıt bulacak!

İsterseniz öncelikle ankastre beyaz eşya nedir, bu soru ile başlayalım. Ankastre beyaz eşyalar, duvara ya da dolap içine monte edilebilen ( fırın, ocak, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi vb.) beyaz eşyalardır. Daha derli toplu durduğu ve bulunduğu ortamda yer kaplamadığı için ankastre setler artık daha fazla tercih ediliyor.

Peki, ankastre set alırken neye dikkat etmeliyiz?

  • İlk tercihimiz her zaman görünümü oluyor. Mutfağınıza uygun ankastre set modellerini, vintage, modern ya da retro gibi stillerde bulmanız mümkün. Mutfağınızın tarzına uygun olarak seçeceğiniz ankastre mutfak setleri ile hayalinizdeki mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

  • Stiline karar verdiyseniz, set içindeki ankastre davlumbazın fazla ısınmamasına dikkat etmelisiniz. Emiş gücü önemli! Eğer kuvvetli emiş gücüne sahip değilse, mutfağınızda yaptığınız yemeklerin kokusu evinizin her tarafına sinebilir. Ankastre davlumbazın filtresi de kesinlikle yıkanabilir olmalı! Davlumbazda son olarak dikkat etmeniz gereken önemli detay ise, otomatik kapanması! Yemeği yapıp alelacele sofraya gittiniz ve davlumbazı açık unuttunuz! Otomatik kapanma ayarına sahip davlumbazlar bütçenizi düşünen önemli bir detaydır.

  • Ankastre ocak alırken de mutlaka yağ tutmayan yüzeye sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ocak gözlerinin birbirinden uzak olması avantaj! İki farklı yemek pişirirken ocak gözlerinin uzak olması gerçekten rahatlık.Aksi takdirde, sadece bir yemek pişirebilirsiniz. Ankastre ocaklarda en önemli detay, emniyet kilidi! “Eyvah, yemeği ocakta unuttum!” korkusunu ortadan kaldıran bu sistemle güvendesiniz. Son olarak ankastre set seçerken hem elektrikli hem de gazlı ocak özelliğine dikkat edin. Elektrik gittiğinde gazlı ocak ayarı ile yemekleriniz pişerken yardı kalmasın!

  • Gelelim ankastre fırına. En çok tercih edilen fırın tipi turbo! Turbo fırınlar ısıyı eşit ölçüde yaydıkları için daha sağlıklı pişiriyor. Fırın aydınlatması da ufak ama önemli detaylardandır. Pişirilen yemeğin pişip pişmediğini görmek bazen zor olabilir, iyi aydınlatmaya sahip bir fırın ise bu sorunu ortadan kaldırıyor.

BlogBottomBannerV2