Balkonunuzda Dinlenme Alanı Oluşturmanın 7 Yolu

Balkonunuzda Dinlenme Alanı Oluşturmanın 7 Yolu

Günün yorgunluğunu üzerinizden attıracak keyifli bir mola yeri hazırlamaya ne dersiniz? Öyle ise adım adım birlikte hem nefes alabileceğiniz hem de dinlenebileceğiniz harika bir köşe hazırlayalım. Büyük ya da küçük, açık ya da kapalı; balkonunuzun durumu ne olursa olsun onu değerlendirmek sizin elinizde! Temiz havada kitap okumaya, hazırlayacağınız konforlu ve mistik alanınızda ruhunuzu dinlendirmeye ne dersiniz? En renkli ve şık ev dekorasyon ürünleri ile balkonunuzun havasını değiştirmeye hazır olun!

  1. Rahat mı rahat kanepe ya da sandalye

En önemli seçimlerden biri, sizi bulutların üstünde hissettirecek bir kanepe ya da sandalyedir. Dış mekân kullanımına uygun olarak dizayn edilen kanepeler, renkleri sayesinde balkon dekorasyonunuzu hareketlendirirken, yumuşacık bir köşe kanepe yorgunluğunuza da oldukça iyi gelecektir. “Balkonum çok dar” diyenler için de önerimiz, katlanan sandalyeler! Hem pratikliği hem de rahat oturum sunan sandalyeleri konumlandırmak çok kolay!

  1. Masasız ya da sehpasız balkon olmaz

Estetik görünümü arttıran işlevsel detaylardan biri olan sehpalar, balkonun olmazsa olmazlarındandır! Aslında sehpa ve masaları pek çok eşyadan daha fazla kullanırız. İçecek ikramlarınızı konumlandırırken, dekoratif objelerinize vurgu yaparken…  Hatta yemeklerinizi balkonda yemek, size tahsis edilmiş özel bir restoran etkisi bile hissettirebilir.

  1. Bitki lazım

İyi dizayn edilmiş balkonlar her evin gizli cennetidir. Yaz kış demeden ruhunuza adeta detoks etkisi yaratacak bitkilere mutlaka balkonunuzda yer açın! Bunu için saksı tipi bitkiler ile başlayabilirsiniz. Rengârenk açan, buram buram balkonunuzu saracak çiçek kokuları eminiz ki sizi çok rahatlatacaktır. Hatta saksıda sebze bile yetiştirip hem sağlığa hem de huzura erişebilirsiniz. Ayrıca, “saksıyla toprakla” uğraşamam diyenler için de önerimiz, yapay bitkiler! Gerçeğini aratmayan çiçeklerle de balkonunuza dört mevsim solmayan bir güzellik ekleyebilirsiniz.

  1. Aksesuarsız asla

Nasıl ki dışarı çıktığımızda aksesuarlarımızı takmaya önem gösteriyorsak, dekorasyonların da aksesuar ile pekiştirilip öne çıkarılmaya ihtiyacı var. Şıklık katan mumluklar, hareket katan dekoratif biblolar, balkonları güzelleştiren gizli öznelerdir.

  1. Biraz ışığa ne dersiniz?

Dış mekân aydınlatmaları her zaman mekânlarda keyifli bir iz bırakır. Ne çok aydınlık ne de karanlık, balkonunuzdaki ışıkları loşlaştırın! Kısık ve sarı ışığın etrafa yaydığı huzuru hissederken, balkon dekorasyonunuza da konforlu bir detay ekler.

  1. Tablo asmayı unutmayın

“Bu balkonda bir şey eksik” diyenlere; manzaranız yoksa tablonuz var! Doğadan ilham alan tablo desenleri ile göz kamaştıran bir balkon dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. İster deniz manzarası isterseniz de rengârenk çiçeklerle donatılmış mdf tablolara bakmak ruhunuzu keyifli bir yolcuğa çıkaracak…

  1. Hamak ve salıncaklara özgürlük

Yaz kış demeden hamak ve salıncaklara özgürlük! Sadece yazın kullandığımız hamak ve salıncakları neden sonbaharda ya da kışın da kullanmayalım ki! Ayrıca huzur ve konforlu bir etki katan hamak & salıncaklar, dekorasyonlara modern bir detay ekleyebilirsiniz.

BlogBottomBannerV2