Banyoyu Lüks Gösteren Detaylar

Banyoyu Lüks Gösteren Detaylar

Kendinizi harika hissedeceğiniz bir banyo konseptine ne dersiniz? Gözlerinizi kapatın ve kendinizi beş yıldızlı bir otelin banyosunda, spa müzikleri eşliğinde bol köpüklü bir küvette düşleyin… Sizce de çok keyifli değil mi? Beş yıldızlı otellerin banyo dekorasyonları her zaman daha iç açıcıdır. Sade, derli toplu, gizliden gizliye bir gösteriş hâkimdir. Baktıkça mutlu eden otel banyolarını aslında kendi evinize de kolaylıkla uyarlayabilirsiniz. 

Banyoların da salon ya da yatak odası gibi güzelleştirilmeye ihtiyacı vardır. Nedense dekorasyonları yenilemeye kalktığımızda, banyoyu hep en sona bırakırız. Hâlbuki ki günün yorgunluğunu, stresini geride bırakacağınız şahane bir banyo dekore edebilirsiniz.

Peki, 2018 banyo dekorasyon trendleri neler? Hiç düşünmeden “lüks” detaylar diyebiliriz. Bizce, gösterişten uzak, gizemli bir lükslüğe sahip banyo dekorasyonunu hak ediyorsunuz! Gelin birlikte adım adım banyonuzu lüks gösterecek detaylara birlikte bakalım!

  1. Zemin ve duvar karoları

Eski fayansları kırın, dökün! Yerine daha yalın seramikler gelsin. Mesela gri büyük duvar seramikler, beyaz ya da siyah renk tonlarıyla yan yana gelince sizce de daha şık bir görünüm sunmuyor mu? Grinin her tonu banyonuza gizli bir gösteriş katacaktır. Zemin karolarında öne çıkan bir detay var ki hem banyonuzu daha lüks gösterecektir hem de bambaşka bir hava katacaktır. “Peki nedir o detay” dediğinizi duyar gibiyiz, sizi fazla merakta bırakmadan hemen bahsedelim! Klasik çini motiflerinden ilham alan motifler, banyonuza artistik bir hava katacaktır.  Ayrıca seramik, fayans gibi materyallerden sıkıldıysanız, duvar kâğıtlarını deneyebilirsiniz. Nemli ortamlar için özel olarak üretilen, kolay silinebilen duvar kâğıtlarıyla da lüks bir görünüm yakalayabilirsiniz.

  1. Aynalar

Ayna seçimi kilit noktalardan biridir aslında. Seçtiğiniz ayna stili, bir nevi banyo dekorasyonunuza yön verir. Lüks bir banyo dekorasyonu oluşturmak için, varak çerçeveli aynaya ihtiyacınız yok, daha modern hatlara sahip bir ayna da işinizi görecektir. Altın ya da gümüş renkli dekoratif ayna modellerini tercih etmenizde yarar var. Klasikleşmiş banyo aynalarından ziyade, tarz sahibi aynalara yer verebilirsiniz. Ayrıca şunu belirtmeden de geçmeyelim; aynalar estetik görünümlerinin dışında, mekâna derinlik katarak biraz daha büyük bir alan görünümü havası katar.

  1. Duş Perdesi

Banyodaki lüks detaylar arasındaki yerini koruyan diğer bir parça ise duş perdesi! Geçmişten günümüze, modası hiç geçmeden kullanılmaya devam eden duş perdeleri de banyonuzun havasını değiştirecek keyifli detaylardan biridir. Göz yormayan bir banyo dekorasyonu için büyük desenlerden ziyade daha ufak hatta düz renkli duş perde modellerini tercih edebilirsiniz.

  1. Klozet Takımı

Klozet takımları, banyonuzun stili ne olursa olsun vazgeçilmez banyo aksesuarlarındandır. Çıplak bir banyo dekorasyonu göze boş ve dağınık bir görünüm katar. %100 pamuk 3’lü klozet setleri, banyonuza hem uyum hem de şıklık ekler. Lüks banyo dekorasyonu için ilk tercihiniz uyum olsun.

  1. Banyo Dolabı

Beş yıldız otel banyolarını hatırlayın, oldukça az eşya! Banyolardaki deterjan, şampuan, kişisel bakım ürünleri gibi gün içinde pek çok kullandığımız, kalabalık görünüm yaratan her şeyden kurtulalım! Kurtulalım derken elbette oradan alıp bir yerlere de koymayalım! : ) Bunun için kapaklı, bol raflı banyo dolaplarına ihtiyacınız olacak. Banyonuza düzen getirecek çok amaçlı banyo dolaplarından mutlaka bir tane edinin!

  1. Banyo havlusu

Banyo havlularına özgürlük! Lavabo kenarına katlayarak konumlandıracağınız düz, desensiz havlular, banyonuza zarif bir görünüm katacaktır. Özellikle lavabo tezgâhınız mermer ise, hemen kullanıma hazır görünümü sunan yüz havlularınız çok yakışacaktır.

  1. Mum ve Oda Kokusu

Banyo rafınıza konumlandıracağınız mum ve oda kokusu da olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Mumun hem romantik hem de lüks bir görünümü vardır. Tabii mum seçiminiz çok önemli. Kesinlikle elektrik kesilince, çekmeceden çıkardığımız o beyaz mumlardan bahsetmiyoruz! : ) Şık şişe içinde etrafa hoş kokular yayan dekoratif mumları tercih etmenizi öneririz.

  1. Dekoratif Tablo

Tablo ve banyo arasındaki bağı kuramayanlar, verdiğimiz görsel örneklerinden sonra fikrini değiştireceklerdir diye düşünüyoruz. Banyo duvarları da süslenmeyi kesinlikle hak ediyor! Özellikle klozet arkasına ya da ayna karşısına konumlandıracağınız dekoratif tablolar, banyonuza elit bir görünüm katacaktır.

BlogBottomBannerV2