Country Mutfak Nedir? En İyi 5 Country Mutfak Önerisi

Country Mutfak Nedir? En İyi 5 Country Mutfak Önerisi

Şehir hayatının gün geçtikçe daha zorunlu kıldığı karmaşadan biraz uzakta, nostaljik bir kırsal hayatın kullandığı tarzda mobilyaların kullanımına ve dekorasyon anlayışına yakın özellikleri ile sıcacık ve huzurlu bir ortam yaratmaya yardımcı olan country mutfak dekorasyonu örneklerini bizimle keşfetmeye ne dersiniz? Temel olarak Amerikan, Fransız ya da İngiliz gibi ayrımları olsa da,  ilk akla gelen, en yaygın kullanımı olan, belki de en hoşumuza gideni hiç şüphesiz ki İngiliz tarza göre dekore edilmiş country mutfaklar.

Country mutfak dekorasyonu, içinde doğallığı, samimiyeti, barındırması ile mutfağa belki de en yakışan stillerden biri diyebiliriz. Evde hatırı sayılır vaktimizin geçtiği mutfağımızın da elbette ki bizi içinde mutlu hissettirecek, keyifli bir yaşam alanı haline getirmek sonuna kadar hakkımız. Siz de mutfağınızı country mutfak tarzı ile yenilemek niyetindeyseniz işte size çok işinize yarayacak birkaç öneri:

Mutfak Dolaplarında İçinizi Ferahlatan Renk: Beyaz!

beyaz country mutfak
Country mutfak dolabı, ahşabın sıcaklığını beyaz rengin ferahlığını barındırmalı içine. Bu yüzden beyaz mutfak dolabı modelleri, country tarzı yansıtan en önemli unsur. Country mutfaklarda kullanacağınız beyaz mutfak dolabı ortamı aydınlık göstermesi ile birlikte mutfağınızda yer vereceğiniz diğer renkli aksesuarlar ile de mükemmel uyum yakalayacaktır.

Oymalı Mutfak Dolabı Kapakları ile Country Stili Güçlendirin!

oymalı mutfak dolabı

Mutfak dolaplarınızın rengi kadar kapaklarda kullanacağınız oymalar da bir diğer önemli unsur. Bu oymalar yaratmak istediğiniz country stili güçlendirirken, aynı zamanda hareketli tasarımıyla mutfağınıza samimi bir hava katacaktır. Hatta son dönemde yükselen bir trende sahip tel dolapları da mutfağınızın bir köşesinde kullanabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Kulplarınızda da Farklılığı Yakalayın!

çekmece-kulpu

Country mutfak dolabı kulplarının da kendine has bir tarzı olduğunu az çok tahmin ediyorsunuzdur. Alışılmış, ve sıradanlaşmış kulplar yerine country stile uygun eskitme kulplar ya da çiçek desenli ahşap kulplar kullanırsanız mutfağınızda güçlü bir country tarz yakalamak üzeresiniz demektir.

Gizlisi Saklısı Olmayan Açık Duvar Rafları!
mutfak-duvar-rafi

Duvarınızın bir köşesine çiçekli kupalarınızı, nostaljik porselen baharatlıklarınızı sergileyeceğiniz duvar raflarından monte etmelisiniz. Çoğunlukla floral desenli mutfak eşyalarınızı biraz da dekoratif amaçla dizebileceğiniz bu raflar da country stili yansıtmanıza yardımcı olacak güçlü detaylardan.

Country Tarz, Ekose ve Çiçek Sever!

country-mutfak-ornekleri

Country tarz içinde bolca pembe, mint, mavinin pudra tonlarına sahip çiçekli desenleri  barındırıyor. Bu tarzda seçeceğiniz bir perde, kullanacağınız ekoseli bir masa örtüsü, american servis ya da runner gibi mutfak tekstili ürünleri stilinize yön verecek tamamlayıcılardan olacaktır.

BlogBottomBannerV2