Dekoratif Aynalar ile Yansıma Oyunları!

Dekoratif Aynalar ile Yansıma Oyunları!

Aynaların da dili vardır; yaşanmışlıkları, hayalleri, güzellikleri dekorasyonlara fütursuzca yansıtırlar. Her ne kadar farkında olmasak da aynalar, yaşam alanlarımızın tamamlayıcı ve farklı bir ambiyans kılan özel parçalarından biridir.

Banyolarda, antrelerde, yatak odası ve salon gibi bölümlerde sıkça gördüğümüz dekoratif aynaları, sizce ne kadar doğru değerlendiriyoruz?

Pencereden içeri süzülen gün ışığını vurgulamak için aynalar adeta biçilmiş kaftandır. Özellikle pencerelerin karşısına konumlandırılan dekoratif aynalar, ışığı odanın her tarafına yayar ve daha aydınlık bir ortam yaratır. Karşılıklı yerleştirilen aynalar ile hem mekâna derinlik kazandırabilir hem de ufak yansıma oyunları yapabilirsiniz. Olduğundan ufak alanları bile daha geniş ve ferah gösteren sihirli aynalar, dekoratif aksesuardan ziyade şık bir kurtarıcı olarak dekorasyonlarda öne çıkıyor.

Varak çerçeveli, vintage aynalar yaşam alanlarınıza yaşanmışlık ve karakteristik bir dokunuş eklerken, farklı formlara sahip parçalı dekoratif aynalar ile daha modern bir yorum kazandırabilir ve boy aynalarıyla da en özel köşelerinize hareketli bir görünüm katabilirsiniz. Tabii aynalarınızı, sıra dışı yerlerde kullanarak da mekânlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Mesela; duvar ve köşelerin yanı sıra tavana yerleştireceğiniz bir ayna ile daha yüksek tavan görünümü elde edebilirsiniz.

Estetikliği, ihtişamı ve ferahlığı yansıtan dekoratif aynaları keşfetmeye, evinizin en özel köşesini taçlandıracak parçayı bulmaya ne dersiniz?

BlogBottomBannerV2