Düşük Bütçeyle Evinizi Yenilemek İçin 5 İpucu

Düşük Bütçeyle Evinizi Yenilemek İçin 5 İpucu

Uzun yıllardır oturduğunuz evinizin dekoru, bir zaman sonra sizi sıkmaya mı başladı? Mobilyalarınız eskidi ve yenilemek için fazla bütçeniz yok... Ufak eklemeler ile evinize büyük değişiklikler katmaya hazır olun! Size önereceğimiz 5 keyifli ipucu ile dekorasyonlarınızı yenilemek hem çok kolay olacak hem de fazla bütçe ayırmanıza gerek kalmayacak! Hazırsanız başlayalım!

  1. Perde Kombininizi Oluşturun

Evinizi yenilemek için ilk adıma perdelerle başlayalım. Perdeler, başlı başına bir dekorasyonu yenileyebilecek güce sahiptirler. Tül perdeden vazgeçemeyenler ve perdede farklılık arayanlar için harika bir önerimiz var! Renkli desenlere sahip stor perdeleri kullanın ve iki yanından düz renk tül sarkıtın. Sanki pencerenizde bir manzara varmış hissi yaratacak bu kombin, evinize bambaşka bir hava katacaktır. Özellikle bu iki kombin yatak odalarında rahatlatıcı bir etki hissettirecekti.

  1. Duvarınıza Kitaplık Ekleyin

Duvar dekorasyonu önemli bir ayrıntıdır. Duvarları biraz zenginleştirmek bile evinizde fark edilir bir değişim sunacaktır. Hem işlevsel bir değişim hem de şık bir değişim olsun istiyorsanız, duvar kitaplıkları, bu arayışınızı karşılayacaktır. Son zamanların popüler duvar kitaplık modellerinden olan, formları ile dikkat çeken dekoratif kitaplıklarla evinizi hem yenileyebilir hem de bambaşka bir stil oluşturabilirsiniz. Mesela bavul formlu bir raf kitaplık, evinizde renkli bir değişim yaratacaktır.

  1. Bol Kırlent Kullanın

Kırlentleri fazlalaştırın! Konforlu bir oturma odası görünümü için kırlentlerden yardım alabilirsiniz. Özellikle renk ve desen uyumlarından dolayı kombinlenen 3‘lü kırlent modellerinden ziyade, farklı renk ve desenlere sahip kırlent çeşitleri salonunuzda göze çarpan en renkli ayrıntı olabilir. Eğer yastığınız varsa, sadece kırlent kılıfı kullanarak hem bütçenizi yormazsınız hem de kolay çıkarılabilir oldukları için istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

  1. Duvar Kâğıdı Kaplayın

Son zamanların trend duvar dekorasyonlarından biri olan duvar kağıtları, adeta yenilenmek için birebir! Özellikle tek duvara kaplanan duvar kâğıtları daha modern bir görünüm sunuyor. Televizyon arkasına ya da banyolarda ayna arkasına kaplayacağınız duvar kâğıtları ile göze çarpan hoş bir stil yakalayabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlayan duvar kâğıtları, duvar dekorasyonlarınıza tablo havası da katacaktır.

  1. Kulpları Değiştirin

Evde ne kadar çekmece ve kapı varsa, kulplarını değiştirin! Kulpların bizim için çok önemli olmadığını düşünürüz, fakat yanılıyoruz! Şifonyer, komodin, dresuar, kitaplık gibi dolap ve çekmeceleri açıp kapamak için sıkça kullandığımız kulplar, aslında evin gizli öznelerinden biridir. Renkli ya da eğlenceli formlardaki kulplar daha çok dikkat çekecek ve dekorasyonunuzu yenileyen ufak ayrıntılardan olacaktır. Mesela, oturma odanızın kapı kulpunu kanepenizin üzerindeki kırlent ile ayı renkte yaparak daha ferah bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

BlogBottomBannerV2