Duvarlarınıza Tarz Katacak İlham Veren 5 Fikir

Duvarlarınıza Tarz Katacak İlham Veren 5 Fikir

Siz de “bu evde bir şey eksik ama ne?” diyenlerden misiniz? Mobilyalar, aydınlatmalar, perdeler, halılar tamam… Tamam da hala sanki “bir şey” eksik gibi. Evinizi güzelleştirirken, daha yaşanmışlık hissi veren detaylar ekleyerek, dekorasyonlarınızın ihtiyacı olan yeniliklere yer açın! Genellikle boş duvarlar, her ne kadar mobilyalarla dolu bir ev de olsa boş bir his yaratır. Bu nedenle duvarlarınızdaki boşlukları zevkinize uygun duvar aksesuarları ile doldurun! Sizin için duvarlarınıza tarz katacak ilham veren 5 fikir hazırladık!

Tik Tak! Duvar Saatleri

Son zamanlarda gelişen teknoloji ve trendler ile duvar saatleri modelleri de gittikçe farklılaşıyor. Tabloları aratmayan dekoratif duvar saatleri, duvar dekorasyonunuzu süslerken aynı zamanda da zamanı en keyifli şekilde dekorasyonunuza yansıtacaktır. Taşlı duvar saatleri, figürlü saat gibi görünümü ile keyif katan duvar saati modellerine mutlaka duvarınızda yer açın! Özellikle antrelerinize konumlandıracağınız duvar saatleri oldukça göze çarpacaktır.

Büyük Küçük Tablolar

Tablosuz asla! Dolu dolu bir duvar dekorasyonu ile evinize yaşanmışlık hissi katabilirsiniz. Ailenizin ve sevdiklerinizin fotoğraflarından oluşan çerçevelerle dolu bir köşe oluşturarak dekorasyonlarınıza daha sıcak bir görünüm ekleyebilirsiniz. Daha minimalist tasarımlardan hoşlanan biriyseniz ve farklılığı seviyorsanız, içi boş çerçeveleri asarak modern bir duvar dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Hatta içi boş çerçeveleri renkli boyalar ile boyayarak farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Dekorasyonunuza manzara armağan etmek isterseniz de çerçeveli tablolar iyi bir seçim olacaktır, tema tema ayrılan tablolar ile duvarlarınıza eşsiz bir manzara da ekleyebilirsiniz.   

Eğlenceli Sticker'lar

Duvar sticker’ları ile yaşam alanlarınızı hareketlendirmeye ne dersiniz? Geniş tema çeşitliliğine sahip duvar sticker modelleri adeta evin her bölümüne çok yakışıyor! Düşünsenize, oturma odanızda boş bir duvarın önünde berjeriniz var ve pek de ilgi odağı değil. Berjerinizi daha göz önüne çıkarmak için sticker’lardan yardım alabilirsiniz. Mesela ağaç figürlü duvar sticker modeli hem yaşam alanınıza daha samimi bir detay ekleyecektir hem de koltuğunuzu daha çok ortaya çıkaracaktır. Salon, mutfak, antre, banyo hatta çalışma odanızda bile kullanabileceğiniz birbirinden eğlenceli ve keyifli duvar sticker’larını mutlaka değerlendirin!

Havalı Duvar Süsleri

Son zamanların trend duvar aksesuarlarından biri de duvar süsleridir. Özellikle antrelerin duvar dekorasyonlarını hareketlendiren duvar süsleri bir çığ gibi büyüyor. Birbirine uyumlu duvar süslerinden ziyade, karışık stillere ve şekillere sahip duvar süsü modellerini duvarınıza asarak çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Yemek masanızın duvarına, kanepe arkası duvara ve antre duvarlarında kendini gösterecek yazılı duvar süsleri ile yaşam alanlarınızı hareketlendirebilir, çeşitli figürlere sahip duvar süsleriyle de duvar dekorasyonunuza daha gösterişli bir detaylar ekleyebilirsiniz. Duvar süslerinde özgür olduğunuzu unutmayın! Hiç kullanmadığınız bir objeyi bile duvar süsü olarak değerlendirebilirsiniz. Şapka, müzik aletleri, tabak, sepet vs gibi ojeleri duvarınızda konumlandırarak özgün bir duvar dekorasyonuna sahip olabilirsiniz

Desen Desen Duvar Kâğıtları

Duvar kâğıdı çok moda! Eskiden popüler olan duvar kâğıtları yeni formları ile yeniden moda oldu ve duvarlarımızı süslemeye devam ediyor! Özellikle tek bir duvara kaplanan duvar kâğıtları, dekorasyonlara daha modern ve şık bir görünüm katıyor. Beyaza boyanmış duvarınızın bir bölümüne, mobilyalarınızın tarzına uygun olarak çiçek desenli duvar kâğıdı kaplayabilirsiniz. Hatta neme dayanıklı olarak yapılan duvar kağıtlarını banyo duvarlarınıza bile kaplayıp tek bir dokunuş ile daha tarz bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

BlogBottomBannerV2