Evcil Hayvanı Olanlar İçin Hayat Kurtaran 5 Öneri

Evcil Hayvanı Olanlar İçin Hayat Kurtaran 5 Öneri

Eve gelince ilk karşılayan, herkesten önce dörtnala koşup sofrada yerinizi kapmaya çalışan, tam filme oturmuşken “beni dışarı çıkar” diye evi inleten, sizinle döne döne uyumak için can atan, tüm şımarıklıklarına rağmen evlat gibi sevilen, evimizin bireyi sevimli dostlarımız… Tüm bu saydıklarımız bir yerden tanıdık gelmiş olmalı! Evde hayvan besleyenler bilir. Bir zaman sonra kendini evin bireyi gibi gören sevimli dostlar, bazı konularda mızmızlanabiliyor. Siz sahiplere ise önemli görevler düşüyor. İşte hayatınızı kolaylaştıracak 5 muhteşem öneri!

  1. Otomatik Mama Kabı

-Tatile gidemem, koltuklarımı kemirir.
-Eve erken dönmeliyim, kesin maması azalmıştır.

Bu söylemleri bir yerden anımsıyorsunuz, değil mi? Evet sizi çok iyi anlıyoruz! Kedinizi ve köpeğinizi evde tek başına bırakıp fazla uzaklaşamıyorsunuz, çünkü ona mama koyacak yardımsever bir komşunuz yok! Otomatik mama kabı varken, kimseye ihtiyacınız yok. Mama kabını kurun ve özgürlüğün tadını çıkarın. “E peki ya suyu biterse?” demeyin, motorlu su kapları, içindeki suyu devridaim ederek sevimli dostları hiç susuz bırakmıyor.

  1. Tüy Toplayıcı Rulo Bant

Eyvah! İşe giderken, birileri gardırobunuza girmiş olacak ki özenle akşamdan hazırlayıp astığınız kıyafetiniz tüy içinde kalmış. Neyse ki tüy toplayıcı rulo bantlar var! Çok fazla vaktinizi almayan bu pratik tüy toplayıcılardan birkaç tane edinmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Çantanızda bile kolay taşıyabilirsiniz. Ayrıca tüy toplayıcı eldivenlerle de kedi ve köpeklerinizin üzerindeki tüyleri temizlerken, onlara masaj da yapmış olursunuz. 

  1. Ödül Maması

Çocukları şekerle, sevimli dostları da ödül maması ile kandırdığımız doğrudur! : ) Dışardan gelirken kapıda karşılamaya gelen çocuk gibi “bana ne aldın” bakışlarına hepimiz zaman zaman maruz kalıyoruzdur. Eve geç gelip ilgilenemediğinizde, yaramazlık yapmadığında onları mutlu edecek ödül mamaları gerçekten hayat kurtarıyor.

  1. Tırmalamalar

“Dur hayır, koltuğumu bırak!” çoğu zaman bu haykırışlarımız çok geç olmuyor mu? : ) Tırnaklarını her ne kadar kessek de adeta bıçak biler gibi bir şekilde tırnaklarını sivriltiyorlar ve bunu da koltuk kenarlarında yapıyorlar! Hayat kurtarıcı parçalardan biri de tırmalama ürünleri! Hem evinizin köşesine sevimli ve sıcak bir görünüm katabilir hem de sevimli kedilerin rahatlıkla tırmalamasına izin verebilirsiniz.

  1. Oyuncaklar

Oyuncaklar onların vazgeçilmezi, bizim ise hayat kurtaran diğer detaylardan biri. Eve iş getirdiniz ya da başınız çok ağrıyor ve evcil hayvanınız sizden ilgi bekliyor! İşte bu aşamada oyuncaklara büyük bir rol düşüyor! Özellikle fare ya da top kovalatan kedi oyuncakları, kedinizin en sevdiği oyuncaklardan olacak! Bu arada kediler, kendinden ufak pelüş oyuncaklara bayılıyor ve uyku arkadaşı olarak onları tercih ediyor, bizden söylemesi! Hadi evcil hayvanlarınızı oyalayacak oyuncaklar ile onları biraz şımartmaya ne dersiniz?

 

BlogBottomBannerV2