Fotoğraflarla Oturma Odası Dekorasyonu

Fotoğraflarla Oturma Odası Dekorasyonu

Günün yorgunluğundan arındığımız, en özel sohbetlerin paylaşıldığı, misafirlerin ağırlandığı, film – dizi keyiflerinin yapıldığı oturma odaları, evimizin en sosyal bölümüdür.  “Peki, evimin en sosyal bölümü olan oturma odası dekorasyonunu nasıl farklılaştırabilirim?” dediğinizi duyduk ve sizin için harika bir oturma odası dekorasyon önerisi düşündük!

Son zamanlarda ev dekorasyonlarını farklılaştırmak daha göz alıcı bir dekorasyon konseptine sahip olma fikri, adeta bir çığ gibi büyüyor! Özellikle İnstagram hayatımıza girdiğinden beri hem sunumlara hem de ev dekorasyonlarına gerçek anlamda değer vermeye başladık. İyi bir oturma odası dekorasyonu için ille kırıp dökmeye, koca koca inşaat işlerine girişmeye hiç gerek yok.

Bütçenizi zorlamayacak yaratıcı fikirler ile hayalinizdeki kreatif oturma odası dekorasyonuna kolayca sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? Bizce fotoğraflar, bu iş için biçilmiş kaftan! Fotoğraf çekmek sizce de çok rahatlatan bir hobi değil mi? Profesyonel fotoğrafçı olmasak bile, hepimizin cep telefonu kaliteli fotoğraf çekiyor. Önemli olan bir kompozisyon yaratabilmek! Acısıyla tatlısıyla gördüğünüz anları resmetmek ve onları çevrenizle paylaşmak gerçekten çok keyif verici.

Peki, bu hobinizi neden dekorasyonunuza da yansıtmayasınız ki! Böylelikle sevdiklerinizle en mutlu ve özel anlarınızı resmettiğiniz kareler ile duvarlarınızı süslerken oturma odanıza samimi ve keyifli bir stil katmış olursunuz. Hatta çektiğiniz insan porteleri, manzara fotoğraflarıyla oturma odanızı mini bir sanat galerisine dönüştürebilirsiniz! Özellikle çocuklarınızın doğumundan bugüne dek olan fotoğraflarını derleyip büyük tablolar halinde oturma odanızın bir köşesine asabilirsiniz ya da eşinizle tanıştığınız günlerden bugüne kadar olan fotoğraflarınızı tarih sırasına göre çerçevelere bölüp duvarlarınıza konumlandırsanız, oturma odanıza sımsıcak ve romantik bir hikâye katabilirsiniz.

Tabii fotoğraflarınızı duvara nasıl konumlandıracağınız çok önemli bir ayrıntı. Şimdilerde fotoğraf çerçeveleri ve dekoratif tablolar çok moda! Birbirine yapışık 5’li fotoğraf çerçevelerini tercih ederek de salon duvarlarınıza hareket katabilirsiniz. Duvar ölçünüzün müsaitlik durumuna göre, kalın çerçeve ya da ince çerçeve tercih etmeniz daha iyi bir görüntüye yer verecektir. Birbirinden farklı rengarenk fotoğraf çerçeveleriyle duvar dekorasyonlarınızda renk oyunu yaratıp, direkt dikkat çekebilirsiniz. Ayrıca çektiğiniz fotoğrafları dekoratif tablolarınıza da bastırarak duvarlarınıza daha orijinal bir görünüm katabilirsiniz.
Eve gelen misafirlerinizi, fotoğraflarla dolu duvarları olan oturma odanızda ağırlama fikri sizce de çok hoş değil mi? Anılarınızı ve yeteneklerinizi oturma odanıza yansıtarak, daha kreatif bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

BlogBottomBannerV2