Göze Hitap Eden Kahvaltı Sofraları İçin 5 Adım

Göze Hitap Eden Kahvaltı Sofraları İçin 5 Adım

Çay demlendi, yumurtalar pişti, e hadi sofraya! Günün en önemli ve en güzel öğünlerinden biri kahvaltıdır! Her ne kadar sofrada iştah açan, midemize hitap eden yemekler olsa da, renkli ve şık sofra aksesuarlarıyla göze de hitap etmeliyiz! Üstelik kahvaltı sofranızdaki renklilik size pozitif bir etki katacağından gününüzün de güzel geçmesine neden olacaktır. Sevdiklerinize unutulmaz bir kahvaltı hazırlamak istiyorsanız, hadi o zaman 5 adımda göze hitap eden bir kahvaltı sofrası hazırlayalım!

Pratik Runner – Amerikan Servisleri

İlk adım olarak sofraları renklendirmenin yolu desen desen runner ve Amerikan servislerden geçer! Pötikareli runner, puantiyeli runner ya da tropikal desenli runnerlar sofranızda oldukça dikkat çekecektir ve daha samimi bir hava katacaktır. Eğer uzun uzun sofra kurmak için fazla vaktiniz yoksa ve runner yerine daha pratik bir şeyler arıyorsanız, Amerikan servisler hem çok pratik olacaktır hem de sofranıza şık bir detay ekleyecektir.

Desenli Kahvaltı Setleri

Düz beyaz tabaklar out, renkli tabaklar in! Eğlenceli figürlere, mottolu yazılara, sevimli desenlere sahip tabaklar sizce de çok güzel değiller mi? Sıradanlıktan sıkıldıysanız ve sofranızı renklendirmek istiyorsanız, düz klasik tabaklarınızı rafa kaldırın! Baktıkça içinizi açacak pembe zarif figürüyle flamingolu tabaklar yaz kış, mevsim ne olursa olsun sofranıza hoş bir detay katacaktır. Üstelik flamingolu kahvaltı setlerini kombinlemek de çok keyifli ve kolay!

Figürlü Demlikler

Tavşankanı olsun! Siz de güne çayla başlayanlardan mısınız? Figürlü demlikler ile içinizdeki renklilik sofranıza yansıyacak! “Çaysız bir kahvaltı olmaz” diyenler için kahvaltı sofralarını şenlendirecek birbirinden sevimli demliklere yer açın! Hemen hemen her evde bulunan çelik çaydanlıklar sofralara daha soğuk bir hava katar. Daha samimi ve sıcak bir kahvaltı sofrası konsepti için figürlü demliklerden yardım alabilirsiniz.

Sevimli Yumurtalıklar

Kahvaltı sofrasının olmazsa olmazı yumurtalar! Yumurtanızı sulu mu seversiniz yoksa çok pişmiş mi? Sağlık açısından da çok büyük yararı olan ve her sabah en az 1 tane yenmesi gereken yumurtaları daha eğlenceli bir şekilde sofranızda konumlandırmaya ne dersiniz? Özellikle çocukların çok dikkatini çeken tavuk figürlü yumurtalıklar, eminiz ki çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çok çekecektir. Eğer sevimli formlara sahip yumurtalıkların, kahvaltı setinizle uyumlu olmayacağını düşünüyorsanız, farklı renklere sahip yumurtalık modellerini kullanarak da kahvaltı sofranızı neşelendirebilirsiniz!

Rengârenk Yapay Çiçekler

Güne güzel ve enerji dolu başlamak için sofranızdan çiçekleri eksik etmeyin! Her zaman capcanlı mis gibi kokan çiçek bulmak kolay olmayabiliyor. Bu yüzden yardımımıza yapay çiçekler koşuyor! Gerçeğini aratmayan tasarımlarıyla sofranızda göz dolduracak rengârenk yapay çiçekler, hem sizi hem de sevdiklerinizi mutlu edecek ufak ayrıntılardır. Kahvaltı takımlarınızın renk ve formlarına uyum sağlayacak yapay çiçekler, sofranızın en naif aksesuarı olacak!

BlogBottomBannerV2