Halloween İçin Kolayca Uygulayabileceğiniz 5 Dekorasyon Fikri

Halloween İçin Kolayca Uygulayabileceğiniz 5 Dekorasyon Fikri

Hallowen yaklaşıyor! Hem çocuklarınızın hem de misafirlerinizin ilgisini çekecek Cadılar Bayramı konsepti ile evinizi süslemeye ne dersiniz?

Pek çok ülkede uzun zamandır kutlanan ve Hristiyanların bayram gibi gördüğü Cadılar Bayramı, ülkemizde de yavaş yavaş kutlanmaya başladı! Çocuk ve gençlerin ilgisini çeken kostümler, dekorlar aslında monoton hayatımızı bir günlüğüne de olsa renklendiriyor! Her ne kadar korkunç gibi dursalar da birbirinden eğlenceli kurukafa, örümcek, hayalet, cadı figürlerine evinizde yer açma zamanı! Hadi Cadılar Bayram dekorasyonunuzu birlikte hazırlayalım.

Cadılı Figürler

Süpürgesiz cadı! Cadı şapkalarını tavandan aşağı sarkıtarak göze çarpan bir halloween dekorasyonu yaratabilirsiniz. Hatta cadı şapkalarını evinizdeki mobilya ya da aksesuarların üzerine konumlandırıp süsleyebilirsiniz. Sadece süslemeler de değil, eve gelen çocuk ruhlu misafirleriniz ve minikler için renk renk cadı şapkalarını akşam boyunca takmaları için hediye edebilirsiniz. Eminiz ki evinize gelen misafirler cadı şapkalarıyla yepyeni bir modanın kapılarını aralayabilir! laughing Ayrıca birbirinden sevimli cadı bibloları da halloween konseptinizi destekleyecektir.

Sinirli Balkabakları

Cadılar Bayramı denince akla gelen önemli ayrıntılardan biri de balkabakları! Cadılar Bayram’ı ruhunu hissettirecek balkabağından yapılmış irili ufaklı fenerlere dekorasyonunuzda yer verin!  Siz de o akşam dekorasyonlarınız için balkabağı formlu fener satın alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz. Eğer kendiniz yapmaya karar verdiyseniz, balkabağının pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasına dikkat edin ve korkutucu olması için de bir surat ifadesi çizmeyi sakın unutmayın! Satın aldığınız ya da kendiniz yaptığınız balkabaklarını ister antrelerinize isterseniz de salonunuzun en özel ve dikkat çekici köşesine konumlandırarak, Cadılar Bayram’ı dekorasyonunuzu hazırlamak için önemli bir adım atabilirsiniz.

Süslü Kurukafalar

Cadılar Bayramı’nın önemli simgelerinden biri de kurukafalar! Peki, sizin Cadılar Bayram’ı için seçtiğiniz kurukafalar süslü mü yoksa fazlasıyla korkutucu mu? “Kurukafa ne kadar sevimli olabilir ki” dediğinizi duyduk! laughing Şimdilerde moda olan çiçekli kurukafa figürleri, doğrusu bu düşüncenizi yenecek şekilde! Sehpanızın hatta yemek masanızın üzerine konumlandıracağınız kurukafa objeleri Halloween dekorasyonu için olmazsa olmaz parçalardan biridir. Bu nedenle kurukafa objelerini mutlaka dekorasyonunuza ekleyin. Ayrıca cadı şapkası gibi, kurukafa maskelerinizi hem çocuklarınıza hem de misafirlerinize taktırarak eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

Doğal Örümcek Ağları

Ne kadar korkutucu figür kullanırsak, o kadar çok Cadılar Bayramı ruhunu yaşayabiliriz! Kim derdi ki örümcek ağı da gün gelecek popüler olacak! Tavanda kendine özel bir köşe yapmış örümcek ağlarına dokunmayalım! ( tabii ki şaka yapıyoruzwink ) Birkaç dal ve ip yardımı ile örümcek ağı yapmak çok pratik ve keyifli olacaktır. Hazırladığınız örümcek ağlarını duvarlarınıza asabilir hatta büyük boy örüm ağı yapıp yemek masalarınızda supla niyetine kullanabilirsiniz.

Sevimli Hayaletler
Beyaz çarşafları çıkarın! Küçükken beyaz çarşafı üzerimize atıp hayalet formuna bürünür ve ev halkını korkuturduk… Şimdi ise beyaz çarşaflar o akşam dekorasyonları süsleyecek! Üzerinize çizeceğiniz korkutucu ifadelere sahip hayalet figürlü beyaz çarşafları, evinizin çok da sık bakılmayan bir köşesine konumlandırarak dikkat çekebilirsiniz. Hatta ufak bir sehpaya da tepsinin üzerine atıp, kapınıza gelen çocuklara şeker ikramında bulunabilirsiniz. Eğer beyaz çarşaflarını kullanmaya kıyamıyorsanız, ufak hayalet biblolarını dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz.

BlogBottomBannerV2