Koltuk Kırlentleri ile Oturma Odanızın Havasını Değiştirin!

Koltuk Kırlentleri ile Oturma Odanızın Havasını Değiştirin!

Tek bir dokunuş ile oturma odanızın havasını değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bazen sıradanlıktan sıkılır ve ufak detaylarla yeniliğin yollarını ararsınız… Koltuk kırlentleri tam da bu noktada yardımınıza koşan en renkli değişimlerin minik mimarlarıdır! Desenlisi, yazılısı, renklisi… Kırlentler sadece kanepelerinizin üzerini süsleyen dekorlar değildir, onlarla hem konforun keyfini sürebilir hem de yaşam alanlarınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Hadi gelin, hangi kırlent modeli ile hangi stili oluşturabilirsiniz birlikte bakalım!  

Motive Eden Yazılı Kırlentler

Sizi motive edecek objeleri daha çok öne çıkarın! Evinize olan aşkınızı dile getiren kırlentlerden, yeni günde size ilk günaydın mesajını veren kırlentlere… Yaşam alanlarını dekore ederken genellikle hep belirli bir çerçeve içinde ilerleriz. Kuralların dışına çıksanız da uyumluluğu yakalayabileceğinizi unutmayın. Oturma odanızın hatta kanepenizin stili ne tarz olursa olsun, yazılı kırlentler hem sizin hem de yaşam alanınızın enerjisini değiştirecektir. Daha önce pek de göze çarpmayan köşenizi canlandırmak için sloganlı dekoratif kırlentleri tercih edebilirsiniz. Üstelik yazılı kırlentler düz renkli kırlent ve desenli kırlentler ile de kolayca kombinlenebiliyor. Baktıkça sizi mutlu ve motive edecek kırlent modellerini, ister mutfak sandalyelerinde isterseniz de berjer ve kanepelerinizde konumlandırarak, dekorasyonunuza stil sahibi izler katabilirsiniz!

Hareketlilik Katan Geometri Desenli Kırlentler

Yaşam alanlarını dekore etmek, aslında kendinizden ipuçları vermektir. İçinizden “nasıl yani?” sorusunu geçirdiğinizi biliyoruz! Şöyle ki, haraketli bir karakteriniz var ise bunu muhakkak dekorasyonunuza yansıtırsınız. Aslında geometri desenleri de bunun en güzel örneğidir. Geometri formlu 3’lü dekoratif yastık setleri, daha önceleri pek de fark edilmeyen kanepe modelinizi pekiştirerek daha çarpıcı ve tarz bir stil ortaya çıkarır. Salonunuz sade bir stile sahip ise kesinlikle geometri desenli baskılı kırlent modelleri ile ortamınızı hareketlendirebilirsiniz. Kırlentler sadece kanepeler için değildir, yatak üzerinde hatta sandalyede bile kullanabilirsiniz. Bu arada iç kırlentlerinizi atmayın, onları kırlent kılıfları ile yeniden değerlendirin!

Çiçekli Kırlentler ile Dört Mevsim Bahar

Mevsimin bahar olmasını beklemeyin, kendi mevsiminizi kendiniz yaratın! Çiçek desenli kırlentler adeta mutluluk kaynağı gibi. Renkleri, desenleri ile çiçek desenli yastıklar, dekorasyonunuza ferah bir etki katacaktır. Ayrıca vintage floral desenli yastıklarla da eski İngiliz dekorasyonlarından rol çalabilirsiniz. Tabii kanepenize konforlu bir görünüm ekleyeyim derken, yaşam alanlarınızı da çiçek bahçesine döndürmemeniz için ufak bir detay verelim; çiçek desenli kırlentleri kullanırken, araya renkli kırlentlerden kullanmanızı ve karmaşık bir görünüm oluşmaması için de kanepenizin desensiz olmasına dikkat edin.

Sadelikten Hoşlananlara Düz Renkli Kırlentler

“Sadelik her zaman zarafettir” Karmaşık hissi yaratan yazı, desen gibi detaylardan kaçınıp sadeliği tercih edenlerden misiniz? Düz renkli yastık modellerini kullanırken, dikkat etmeniz gereken nokta renklerin kanepeniz ile uyumu! Aynı renkten ziyade ton farklılıklarına hatta tamamen zıtlığa vurgu yaparak dolu dolu bir görünüm oluşturabilirsiniz. Gökkuşağı etkisi yaratacak düz renkli kırlentler aynı zamanda dekorasyonunuzun tamamlayıcı parçalarından olacaklardır. Mesela kanepeniz canlı renklere de sahip olsa, renkli dekoratif yastıklar ile kombinlenmedikçe her zaman “burada bir şey eksik ama ne?” hissiyatı yaratacaktır. Bu yüzden kanepenizden kırlent eksik etmeyin!

 

BlogBottomBannerV2