Küçük Yaşam Alanları için Kanepe Modelleri

Küçük Yaşam Alanları için Kanepe Modelleri

Şehir kalabalıklaşmaya başladıkça, evler küçülüyor! Özellikle yeni yapılan binalarda dikkat ederseniz metrekareler daha ufaktır. Peki, küçülen yaşam alanları için nasıl bir kanepe modeli seçmelisiniz? Dar ve ufak alanlara uygun mobilya seçmek o kadar da zor değil! Küçük oturma odalarınızı olduğundan daha geniş ve ferah göstermek, doğru bir kanepe seçimi ile sizin elinizde! İşte küçük evler için kanepe modeli seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta belirledik!

Misafiri Eksik Olmayan Evler

Misafir ağırlamayı sevenlerden misiniz? Evinizin küçük olması, misafir ağırlamanıza engel değil! İhtiyacınız olan tek şey yatak olabilen bir kanepe modeli. Son zamanlarda gelişen teknoloji ve zevkler harmanlanarak ortaya hayatımızı kolaylaştıran daha pratik mobilyalar çıkmaya başladı. Çekyat kanepeler de bu mobilyalardan biri. Rahatlığından ve şıklığından ödün vermeyen çekyat kanepeler oturma odanızı süslerken, ekstra uyku alanı sağlayacaktır. “Televizyonun karşısında şöyle bir uzanayım” keyfinizi destekleyen yataklı kanepe modelleri aynı zamanda yatılı misafirlerinizi de kendi yatağında gibi rahat hissettirebilirsiniz.

Köşeleri Değerlendirin

Konforlu görünümleri ile kalbimizi fetheden köşe koltuklar küçük evler için paha biçilemez! Yerden tasarruf sağlarken, fazladan oturma alanı sağlayan köşe koltuklar, ölü köşelerinizi size geri kazandıracaktır. Özellikle alçak tasarımlı, daha pufuduk görünümlü mini köşe takımları salonunuza olduğundan daha konforlu bir görünüm ekleyecektir. Konforlu ve düzenli bir oturma odası dekorasyonu için kanepe modeli seçerken, öncelikle alanınızı hesaplamanızda yarar var. Metrekare olarak ufak alanları biraz daha geniş göstermek için siz de köşe koltuk modeli tercih edebilirsiniz.

Açık Renkler Kullanın

Kanepe takımı seçerken renklere ve diğer mobilyalarla olan uyumuna mutlaka dikkat edin. Salon yeterince dar bir alana sahip ise, koyu renkler alanı daha boğucu ve ufak gösterecektir. Bu yüzden küçük yaşam alanları için kanepe bakarken, açık gri, krem, beyaz gibi açık renk tonlarını tercih edin. Şu bilgiyi de unutmayalım, birbirine uyumlu tarzlarda mobilyalar olursa, yani modern bir kanepe ile modern bir sehpa gibi aynı stile sahip mobilyalar yaşam alanlarına daha düzenli bir görünüm sunar.

Kutu Gibi Evlere Minimalist Yaklaşım

Küçük salonların kurtarıcı parçası minimalist kanepeler! Büyük koltuk takımlarından, geniş kanepe takımlarından ziyade, daha çok küçük ve kullanışlı kanepe çeşitlerini tercih etmenizde yarar var. Eskiden salon salomanje evlere geniş oturma grupları seçilirdi, şimdilerde ise evler kutu gibi oldukça mobilyaların ölçüleri de küçülmeye başladı. Daha minimalist, ayrıntısız sade kanepe modellerini tercih ederseniz evinizi daha modern ve geniş gösterecektir.

BlogBottomBannerV2