Misafirleriniz İçin Yaratıcı Masa Tasarımları

Misafirleriniz İçin Yaratıcı Masa Tasarımları

“Akşam yemeğine misafirimiz var!” dediğiniz çok olmuştur. Peki, misafirlerinizi daha iyi ağırlayacağınız, unutulmayacak masa tasarımı önerilerine ne dersiniz? Yemek takımı ve masa örtüsü seçimlerinden, sofra aksesuarlarına ve masanızı güzelleştirecek daha pek çok detay sizi bekliyor!

Hepimiz yemeğe misafir davet etmişizdir. Belki iş arkadaşlarınızı hatta patronunuzu yemeğe davet etmişsinizdir ya da sevdiğiniz arkadaşlarınız, eşiniz dostunuz…  “Acaba iyi ağırladım mı, sofra konseptimde bir bütünlük var mı? Soframı nasıl farklılaştırabilirim?” gibi düşüncelerinize bir parça olsun ilham olalım istedik! Hadi birlikte, sevdiklerinizle bir arada olduğunuz, sımsıcak sofralarınızı daha yaratıcı bir masa tasarımına dönüştürelim!

Her Daim Modern

İster özel ister sıradan bir davet olsun, sofranızdaki şıklıktan asla vazgeçmeyin! Son zamanların trendleri arasında olan mermer desenli yemek takımları ya da dikkatleri üzerine çeken desenli yemek takımları hem modern hem de göze çarpan bir sofra tasarımı sunacaktır. Özellikle mermer desenli tabaklar, altın renkli şamdan, çatal bıçak takımları ile kombinlendiğinde inanılmaz şık bir masa tasarımı görünümü oluşturuyor.

Klasikten Vazgeçmem

Klasikten vazgeçmem diyenlerdenseniz, çıkarın dolaptan dantel masa örtülerini, altın yaldızlı 85 parça yemek takımlarını! Dantel masa örtüsü modellerinin her zaman ayrı bir havası vardır. Daha ağır daha zariftir. Tabii dantel detaylar biraz göz yorduğu için runnerlardan yardım almak gerekiyor. Hatta ton farklılığına bile dikkat etmelisiniz. Masanızın ortasına şamdan ya da sade bir çiçek koymayı unutmayın!

Etniğin Farklılığı

En yaratıcı masa tasarımı şüphesiz ki etnik detaylardan oluşur. Farklılığı seven biriyseniz, etnik stil çok hoşunuza gidecektir. Jüt masa örtüleri ilk tercihiniz olsun. Ahşap kütük suplalarla kombinleyeceğiniz yapay çiçekler, mumlar hem doğal hem de yaratıcı bir masa konsepti oluşturacağı için misafirlerinizin ilgisini oldukça çok çekecektir. Ayrıca çuval kumaşından ilham alan jüt masa örtülerini, renkli tabaklarla da kombinleyerek masanıza daha enerjik ve şık bir görünüm de katabilirsiniz.

Çiçeklenen Sofralar

Mevsim ne olursa olsun, sofranız hep bahar gibi olsun! Çiçeklerin sofralara yansıttığı keyifli enerji, misafirlerinizin sofrada rahat hissetmesini sağlayacaktır. Çiçek desenli yemek setlerini, daha düz bir masa örtüsü ile kombinleyebilirsiniz ya da tam tersi, düz yemek takımlarınızı çiçek desenli masa örtüleriyle kullanabilirsiniz. Aynı şekilde dantel masa örtülerinde olduğu gibi, desenlerin yoğunluğuna göre göz yormaması için runnerlardan yardım alabilirsiniz.

Monokrom Stil

Renklerin zıtlığındaki uyuma vurgu yapan monokrom trendi sofranızda göz dolduracak! Konuklarınıza unutulmaz bir sofra konsepti hazırlamak için siyah beyaz monokrom detaylar iyi bir seçim olacaktır! Asil ve gösterişli bir stil olan monokrom, doğru kombinlendiği zaman yemek sunumlarınıza da vurgu yapacaktır. Siyah beyaz çizgili masa örtüleri, siyah tabaklar, pembe peçeteler ile bir araya gelerek, sofradan kalmak istemeyeceğiniz eşsiz bir konsept oluşturacaktır.

BlogBottomBannerV2