Mutfakta Sizi Hızlandıracak 5 Pratik Alet

Mutfakta Sizi Hızlandıracak 5 Pratik Alet

Eminiz ki yemek yemeyi aramızda sevmeyen pek yoktur. Peki ya yemek hazırlamayı? Yemek hazırlamak da en az yemek kadar keyifli olsa da, uğraştırıcı yönüyle yemek pişirmek bazen gözümüzde büyüyebiliyor doğrusu. Özellikle çalışan biriyseniz muhtemelen bu durum sizin için oldukça yorucu bir süreçtir. Daha sağlıklı daha lezzetli içecek ve yemekler hazırlamak için de muhakkak mutfağınızda iyi bir yardımcınızın olması şart!

Mutfakta ne kadar pratiksiniz? Her şeyi tek başınıza yapabilecek kadar vaktiniz olması, yorulmayacağınız anlamına gelmiyor. Bu yüzden elektrikli mutfak aletlerinden yardım alarak, kendinize daha çok vakit ayırmaya ne dersiniz? Mutfakta daha pratik bir şekilde harikalar yaratmanızı sağlayacak 5 pratik aleti sizin için sıraladık!

Kahvenizi Nasıl Alırdınız?


Günün ilk saatlerinde ancak kahve içerek mi kendinize gelebiliyorsunuz? Yorucu iş temponuza hazırlanırken, ihtiyacınız olan tek şey bir fincan kahve! Kısıtlı zamanınızın içinde kahve yapmak için vakit harcamak yerine, kahve makinesinden yardım alarak işe hazırlanma sürecinizi daha kaliteli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Akşamdan kahvesini, suyunu hatta saatini bile ayarlayabileceğiniz filtre kahve makineleri, sabahları sizin gizli kahramanınız olabilir! Ayrıca işe zinde başlamak, akşam yemeği sonrası keyfinizi taçlandıracak bir fincan kahve için kafelerde vakit ve nakit harcamanıza da hiç gerek yok. Demleme yöntemlerine göre ayrılan kahve makinesi modelleri, gelişen teknolojiler sayesinde her zaman başyardımcılarınızdan biri olacak! 

Çok Pişmiş Yumurta!

Yumurtasız kahvaltı olmaz! Özellikle her sabah bir yumurta gün boyu tok olmanıza da yardımcı oluyor. Sizin de yumurta haşlarken “katı mı oldu yoksa sulu mu?” endişesiyle başından ayrılmadığınız oluyor mu hiç? Artık eski usul yumurta haşlama çok geride kaldı. Zaman ayarlı, kıvam ayarlı yumurta pişirme makineleri ile daha pratik bir şekilde kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Modern yumurta pişiriciler sayesinde artık sofranızı rahat rahat eksiksiz bir şekilde hazırlamaktan geri kalmayacaksınız. Her mutfağın muhakkak yumurta pişirme makinesine ihtiyacı vardır!

Robottan Çok Daha Fazlası!

Hamuru yoğur, soğanları doğra, havuçları rendele, meyveleri sık! Bütün her şeye nasıl yetişebilirsiniz ki? Size eli hızlı bir yardımcı şart! Gelişen teknolojiler sayesinde sadece bir mutfak robotu ile ihtiyacınız olan her şeyi çok daha pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Akşama misafiriniz var ve onca şeyi tek başınıza hazırlamak oldukça yorucu olacaktır. İşinizi kolaylaştıracak bu harikalar yaratan robota mutfağınızda yer açma zamanı sizce de gelmedi mi? Buz bile kırabilen mutfak robotu ile leziz mi leziz smoothie’ler artık hazırlayabilirsiniz. Sizin de vaktiniz değerli ise yemek hazırlarken zamanınızı daha verimli kullanmanızı sağlayacak mutfak robotlarından mutlaka bir tane siz de edinin, bizden söylemesi!

Çırp ve Yoğur!

Çırparken, karıştırırken efor harcayıp, yorulmayın! Mutfak aletleri arasında en çok tercih edilen makinelerden biri de mikserlerdir. Artık yumurta çırparken, hamur yoğururken kıvamı tutturmak için kolunuzu heba etmenize gerek yok! Her mutfağın olmazsa olmazı mikerselerden siz de yardım alın! Malzemelerinizin etrafa sıçramasını önleyen standlı mikserler de eminiz ki sizin favori mutfak aletlerinden olacaktır. Pek marifetli olan mikserler pratiklikleri ve fazla yer kaplamayan modelleri sayesinde her zaman elinizin altında olacaktır!

Malzeme Doğramak Uzun İş!

Diyorsanız, kendi alanında uzman olan doğrayıcılar ile henüz tanışmamışsınız demektir. Maydanoz, domates, soğan gibi malzemeleri kuşbaşı şeklinde doğramak için boyut olarak minik, güç olarak da insan kuvvetinden çok daha fazlası olan doğrayıcılar ile hızınıza hız katabilirsiniz. Bütün malzemeleri aynı ebatlarda doğramayı başaramayabiliyoruz, fakat el rondosu dediğimiz, pratik doğrayıcı makine sayesinde malzemelerinizin büyük küçük ya da ince olmasını ayarlayabiliyorsunuz. 

BlogBottomBannerV2