Pilates Yapmak İçin 5 İlham Veren Sebep

Pilates Yapmak İçin 5 İlham Veren Sebep

 “Derin nefes al, esne ve bırak!” sağlıklı ve fit vücut, ince bir bel, yuvarlak hatlara sahip kalçalar… Hangimiz muhteşem bir fiziğe sahip olmayı istemez ki, öyle değil mi hanımlar? Spor salonlarına gitmeye vakit bulamıyorsunuz ya da size göre olmadığını düşünüyorsunuz... Sizi daha keyifli hissettirecek bir spor türü mü arıyorsunuz? Her kadın bir gün pilates ile tanışacak! Pilates, vücudunuzdaki tüm kasları çalıştırır ve duruş bozukluğuna, sırt ağrılarına iyi geldiği gibi sıkılaşmanıza yardımcı olur. Belki de pilates ile çoktan tanıştınız, fakat bu konuda biraz şevklendirilmeniz gerekiyor. O iş bizde! Pilates yapmanız için ilham olacak 5 sebep düşündük ve sizin için derledik!

  1. İyi Bir Fizik

En son kendiniz için ne zaman bir şey yaptınız? Emek vermeden, harekete geçmeden asla istediğiniz hedefe ulaşamazsınız. Artık yanınızdan geçen düzgün fiziğe sahip kadınlara imrenerek bakmak yok. “Ona imrenerek” demesek mi dediğinizi duyar gibi olduk, maalesef tam da öyle bakıyoruz kendimize dürüst olalım hanımlar. Eğer pilatese başlar ve düzgün beslenme ile bu konuyu desteklerseniz hayalinizdeki fiziğe kısa bir süre sahip olmanız an meselesi!

  1. Enerji Veren Pilates Kıyafetleri

Sporun ruhunuza işlediğini hissettirecek pilates kıyafetlerini çok seveceksiniz! Kadın spor giyim son zamanlarda en trend giyim stillerindendir. Pilates hareketlerini yaparken sizi rahatsız etmeyecek kıyafetler seçmelisiniz. Sizinle birlikte esneyecek taytlar, sıkmayacak spor sütyenler, terinizi hapsedecek pamuklu bol tişörtler, kaymaz tabanlı pilates çorapları… Renkli spor kıyafetleri pilates yapmanız için sizi teşvik edecek önemli detaylardandır. Ayrıca renk renk giyinerek de stilinizi hareketlendirebilirsiniz.

  1. Renkli Pilates Topları Olmadan Olmaz!

Pilates topuyla yapılan hareketler genellikle kalça ve karnı sıkılaştırır. Bu sebeple pilates topunu asla yanınızdan ayırmayın! Peki, pilates topuyla nasıl hareketler yapabilirsiniz? Top üzerinde mekik çekebilir, squat yapabilir, bacak kaldırma ve açma, kol ve bacak uzatma, şınav çekme gibi hareketler ile bel, kalça, kol gibi vücudunuzun pek çok bölümünü sıkılaştırabilirsiniz.  Eminiz ki pilates topu ile yapacağınız hareketler çok hoşunuza gidecek!

  1. Pilates Setleri Hareketlerinizi Arttırıyor!

Pilates çemberi, iki farklı boyda denge ve pilates topu, el yayı, atlama ipi, pilates bandı ve pilates, pilates minderi ve topunu şişirmek için de pompası gibi pilates malzemeleri içeren setler sizin için hem daha ekonomik olacaktır hem de evde pilates yaparken daha fazla hareket yapmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Müziğin Sesini Açın!

Kulaklıktan ziyade müziği hoparlöre verin! Hangi spor branşını yaparsanız yapın, müzik her zaman motive edici önemli ve keyifli detaylardandır. İster ruhunuzu dinlendirecek pilates müziğini isterseniz de sizi coşturacak daha hareketli bir müzik tercih edebilirsiniz. Kendinizi müziğe bırakın, gereken enerjiyi size hissettirecektir.

BlogBottomBannerV2