Siyah Renklerin Ev Dekorasyonunda Kullanımı

Siyah Renklerin Ev Dekorasyonunda Kullanımı

Modern detaylardan fazla uzaklaşmadan dekorasyonunuzun hem lüks hem de şık olmasını istiyorsunuz, fakat dekorasyonunuza bu etkiyi nasıl katacağınızı bir türlü keşfedemediniz. Öyle ise yine hayalinize ilham olacak muhteşem bir dekorasyon önerisi ile karşınızdayız!

Sizce lüksün ve şıklığın rengi var mıdır? Tabii ki her rengin kendine özgü bir güzelliği vardır. Ancak, siyah öyle bir renk ki, başlı başına lüksü ve şıklığı simgeleyen güçlü renklerden biridir. Siyahı yönetmek biraz ustalık istese de doğru detaylar bir araya getirildiğinde, yaşam alanlarınızda lüks ve oldukça şık bir ambiyans oluşturabilirsiniz.  

Siyah Oturma Odası Dekorasyonu
Yaşam alanlarının en çok vakit geçirilen bölümlerinden biri olan oturma odalarını yenileme zamanı! Daha şık daha maskülen bir etki için cesurca davranıp, salon dekorasyonunuzu siyah renge teslim edin. Radikal bir karar ile zemin ve duvarlarda siyah kullanacaklara ufak bir tüyo verelim; eğer salonunuz fazla güneş almayan bir cephedeyse, duvar ve zeminde siyah rengin baskın olmasından kaçının. Gün ışığı pek alamayan oturma odaları, birbirine uyumlu siyah ve tonları ile eşleşmediğinde iç karartıcı olabiliyor. Ahşap parkelerin olmazsa olmazı halılar! Zemin rengini değiştirmekte henüz karar veremediyseniz, siyah halı modellerinden yardım alabilirsiniz. Siyah kanepelerin üzerine kontrast renklere sahip kırlentlere yer verebilirsiniz. Örneğin, siyah köşe koltuğunuzda konumlandıracağınız gri kırlent ya da sarı dekoratif yastıklar hem siyah oturma odası dekorasyonunuzu, ufak ufak ekleyeceğiniz renk oyunları ile bir parça hareketlendirecek hem de konformist bir görünüm sunacaktır. 

Siyah Renklerle Ev Aksesuarları
Dekorasyonlarınızı siyah objelerle süslemeye hazır olun! Stiliniz hangi tarzda olursa olsun, siyah dekoratif ev eşyaları her zaman ilgi odağı olur. Örneğin, ahşap sehpanızın üzerine konumlandıracağınız siyah şamdan, evinizin doğal havasına modern detaylar katacaktır. Hemen antrede konumlandırdığınız ve pek de fak edilmeyen dresuarınızın üzerine kalın siyah çerçeveli ayna astığınızda, antre dekorasyonunuzun nasıl da havalı bir hale büründüğüne inanamayacaksınız. Burada önemli olan, siyah renklerle kombinleyeceğiniz eşyalarınızın arasındaki dengeyi iyi kurmak. 

Siyah Yatak Odaları
Yatak odaları evin en özel alanıdır. Yorgunluğunuzu atarken, yeni günü karşıladığınız bu özel alanınızın dekorasyonu aslında gün içindeki enerjinizi belirleyen önemli detaylardan biridir. Siyah renk hakimiyetinde dekore edilen yatak odaları “karanlık ve kasvetli” algısı yaratsa da bu durumu kontrol etmek sizin elinizde. “Siyah benim için bir yaşam tarzı” diyenlerdenseniz, yatak odası duvarınız da kolay uygulanabilen ve silinebilen siyah duvar kâğıdı tercih edebilirsiniz. Genellikle siyah ağırlıklı dekore edilen yatak odaları daha cool ve sıra dışı bir hava izlenimi oluşturur. Biraz renk kırmak için kontrast ekleyip siyaha yakın ya da gri tonlarda tek bir duvarı boyayarak da gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, siyah mobilyalara ve siyah dekoratif objelere ağırlık vermeniz olacaktır. Siyah mobilya dekorasyonunu kombinlemek aslında çok kolay ve zevklidir. Metal ve ahşap ikilisine siyah ağırlıklı objeler çok yakışır. Burada dikkat etmeniz gereken ufak bir ipucu verelim; doğal gün ışığı almayan yatak odalarınızda, aydınlatmalarınızı biraz fazlalaştırarak ışığı kuvvetlendirin ki siyahın kasvetli enerjisinden çok, odanıza yansıtacağı şıklığı daha doğal bir şekilde vurgulayabilin.

BlogBottomBannerV2