Yeni Evlenecek Olanlara 6 Yatak Odası Tasarımı Önerisi

Yeni Evlenecek Olanlara 6 Yatak Odası Tasarımı Önerisi

Yeni evlenecek çiftlerin en heyecanlı alışverişlerinden biri yatak odası olsa gerek. “Nasıl bir oda konsepti hazırlamalıyım? Mobilyam hangi renkte olmalı? Ucuz yatak odası takımı nereden bulacağım?” gibi pek çok soru ile karşılaşan çiçeği burnunda çiftlerimiz için ilham olacak 6 yatak odası tasarım önerisi hazırladık!

  1. Çiçeklenen Odalar

İstedik ki çiçeği burnunda çiftlerimiz için öncelikle çiçekli bir oda konsepti hazırlayalım. Modası hiçbir zaman geçmeyecek olan çiçek figürleri ve desenleri, yatak odanıza dört mevsim baharı yansıtacaktır. Özellikle çok sık kullanılmaya başlanan çiçek desenli duvar kağıtlarını, odanızın sadece bir duvarına; mesela yatağınızın başucu kısmına kaplarsanız hem yatak odanıza zarif bir detay eklemiş olursunuz.

  1. Siyah Beyaz Odalar

Siyah beyaz ikilisi her zaman tercih edilen ayrılmaz renklerdir. Zıtlığın uyumuna vurgu yapan bu ikili, yatak odanızda göz dolduracaktır. Monokrom olarak da tanımlanan siyah beyaz kombinler, yeni evlenecek çiftlerimizin kolaylıkla uygulayabileceği bir tarzdır. Siyah bir çift kişilik nevresim takımının yanına konumlandıracağınız beyaz komodin, odanıza sade bir şıklık katacaktır.

  1. Klasik Stil Odalar

Klasikten vazgeçemeyenlerden misiniz? Oymalı şifonyerler, saten nevresim takımları, klasik çerçeveler… Klasik stilin her zaman şık ve nostaljik bir yanı vardır. Klasik stili vurgu yapan ferforje karyolalar ile kombinleceğiniz saten ya da güpürlü nevresim takımları yatak odanıza zarif bir detay ekleyecektir. Ayrıca klasik stilin vazgeçilmez mobilyası olan Josephine koltukları da sakın unutmayalım!

  1. Eklektik Odalar

Müstakbel eşiniz ile yatak odanıza alacağınız eşyaların seçiminde ufak bir anlaşmazlığa düşebilirsiniz, sakın endişelenmeyin! Orta yolu bulabileceğiniz bir stil önerisi ile karşınızdayız! Yatak odanızdaki mobilyaların tarzı ne olursa olsun birbiriyle kombinleyerek “eklektik” stil oluşturabilirsiniz. Mesela eşiniz modern, mottolu renkli bir nevresim takımı istiyor, fakat şifonyeriniz vintage ya da gardırobunuz modern… Bu eklektik stil için ne nevresim takımınızın ne yatak odası mobilyalarınızın aynı stile sahip olmasına, birbirleriyle uyumlu olmasına gerek yok! Renk ve stil seçiminde özgürsünüz!

  1. Modern Odalar

“Modern stilden ve yenilikten hoşlanan bir çift iseniz, yatak odanızı hareketlendirebileceğiniz çok fazla ayrıntı var, bu yüzden çok şanslısınız! Öncelikle odanızı biraz büyütelim, nasıl mı? Yatak odanıza konumlandıracağınız yuvarlak hatlı bir ayna ile ufak yansıma oyunları yaparak, olduğundan daha geniş bir alan görünümü oluşturabilirsiniz. Duvara monte edilen ayaksız makyaj masası ile de hem alandan tasarruf sağlayıp hem de daha modern bir hava katabilirsiniz. Son zamanlarda moda olan mdf tablolarla da duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Ve son olarak %100 pamuk renkli nevresim takımlarıyla da yatak odalarınıza ihtiyacı olan renkliliği verebilirsiniz.

  1. Pembe Odalar

Yatak odasını kız tarafı yapar! Gelin adaylarının en çok tercih ettiği ve hayallerini süslediği renklerde biri pembe! Mobilya seçimi kadınlarda olunca, haliyle söz pek erkek tarafına düşmüyor : ) Hem kolay kombinlenebilen bir renk olduğu için hem de verdiği keyifli enerji nedeni ile son zamanlarda pembe ve tonları yeni evli çiftler tarafından çok tercih ediliyor. Tabii pembe tutkusunu biraz abartmamakta fayda var hanımlar, çünkü her ne kadar pek karışmasalar da eşlerinizin de bir zevki olabileceğini unutmamalısınız. Bu yüzden yatak odası mobilyalarında ve aksesuarlarında pembe dengesini iyi kurmalısınız.

BlogBottomBannerV2