Yılbaşı Hazırlıkları Ne Durumda?

Yılbaşı Hazırlıkları Ne Durumda?

Şimdi en tatlı telaşlar bizi bekler! İçimizdeki çocuğu dışarı çıkaran ışıl ışıl süslerle parıldayan vitrinler, sokaklar, yepyeni bir yılı daha müjdeliyor. Hummalı koşuşturmacalarla dolu rutin hayatımıza minik ve eğlenceli bir mola verip, kendinizi yeni yılın heyecanına kaptırmaya ne dersiniz?

Vakit yenilenme zamanı! Kendimizi, evimizi, stilimizi ve istediğimiz her şeyi yenilemek, yepyeni başlangıçlar yapmak için önümüzde harika bir süreç var. Yenilenmeye ve yeni bir yılı karşılamaya az bir süre kala peki siz hazırlıklarınızı tamamladınız mı? Davetkâr yılbaşı sofralarından, sevdiklerinizin yüzündeki gülümsemenin sebebi olacak yeni yıl hediye önerilerine, evinize şık ve sımsıcak detaylar katacak yılbaşı süslerine kadar yeni yılın coşkunu hissetmeye hazır olun! Hadi gelin birlikte adım adım yılbaşı için hazırlıklara başlayalım!

Süslü Evler

Yeni yılın ruhunu ve coşkusunu hissedeceğiniz ışıl ışıl bir yılbaşı dekorasyonuna ne dersiniz? Hayatın monotonluğuna kapılmış giderken, özel günler hayatımızı hatta evimizi renklendirmek için harika bir seçim! Yeni yıla 2-3 hafta kala büyük bir heyecanla süslenen yılbaşı ağaçları, o muhteşem gecenin olmazsa olmazlarından. Siz de yeni yılın coşkusunu en yalın haliyle hissetmek için evinizin en özel köşesini rengârenk süslemelerle donatacağınız yılbaşı ağacına ayırın! Ufak ve önemli bir detay, çam ağacınızı süslerken asacağınız süslerin rengi, o gecenin ışıltısını belirleyeceğini unutmayın. Ağacınızı tek ya da en fazla iki renkle kombinlerseniz daha şık bir ambiyans elde edebilirsiniz. Mesela, altın tonlarında yılbaşı topları ile kırmızı kurdeleler ağacınıza sade ama gösterişli bir stil kazandırır. Etraftaki mobilyalardan da yardım almadan geçmeyelim; büfe, konsol gibi mobilyalarınızın kenarlarına yılbaşı çorapları asarak, yaşam alanlarınıza yılbaşı ruhunu yansıtabilirsiniz.

İhtişamlı Sofralar

Sevdiklerinizin kalkmak istemeyeceği şık bir sofra hazırlayalım! Özel günlerin en güzel yanlarından biri de sevdiklerinizle çevrelenmiş, heyecanlı sohbetlerin, şen şakrak kahkahaların süslediği sofralardır. Peki, misafirlerinizin başını döndürecek sofranızın konseptini düşünüz mü? Eşsiz ve ihtişamlı bir yılbaşı sofrası için ihtiyaçlarınızı gelin, adım adım birlikte belirleyelim. Öncelikle runner seçimine karar verelim. Masa örtüleri artık yerini sezon trendlerinden olan runner’lara bıraktı. Size tavsiyemiz deseni az, kırmızı ya da siyah renkte runner kullanmanız. Bu iki renk, yemek takımınızın stili ne olursa olsun kendini gösterecek en şık tonlardır. Sofranızın ihtişamlı olması için unutmamanız gereken en önemli parçalar, kadeh, şamdan ve çiçek! Göz alıcı bir yılbaşı sofrası dekorasyonu için bu önemli üç parçayı sakın atlamayın.   

Mutlu Eden Hediyeler

“Yeni yıla nasıl girerseniz, koca bir yıl öyle geçer” derler ya hani! Bu yıl da sevdiklerimizi mutlu ederek yeni yılı kucaklayalım ki tüm güzellikler bizi bulsun! Küçükten büyüğe, hangi yaşta olursak olalım hediye almak, hediye vermek her zaman mutlu eder. Yeni yıla girmeye az bir süre kala, herkesi tatlı bir telaş sardı. Peki, siz sevdiklerinizi mutlu edecek yeni yıl hediyesi düşündünüz mü? Annenize, babanıza, kardeşinize, eşinize, sevgilinize, arkadaşınıza tüm sevdiklerinize göre hediye bulmak, mağaza mağaza dolaşmak keyifli olsa da oldukça yorucu olabiliyor. Bu yüzden size tavsiyemiz, sıcacık evinizde yorulmadan internet sitelerindeki yılbaşı kampanyasından, Yılın En Büyük İndirimleri’nden yararlanıp, hediyenizi seçmeniz. Sizce de çok pratik ve keyifli değil mi? Her ne kadar sevdiklerinizin tarzını bilseniz de, ihtiyaçlarına yoğunlaşıp hediyenizi ona göre seçmeniz daha anlamlı olacaktır. Mesela kahve tutkunu bir sevgiliniz varsa, neden ona şık ve kullanışlı bir kahve makinesi hediye etmeyesiniz ki? Veya eşinize özel günlerde o kadar kolye, küpe almışsınızdır ki artık aksesuarlarını konumlandıracak bir takı dolabına ihtiyacı vardır… Bu yıl da küçük büyük demeden, alacağınız yılbaşı hediyeleri ile sevdiklerinizin yüzündeki gülümsemenin sebebi olun!

BlogBottomBannerV2